Kontakt

Lokalna Grupa Działania
"Roztocze Tomaszowskie"

ul. Lwowska 80
II piętro, pokój 11
22-600 Tomaszów Lub.

 

tel./fax: 84 664 63 86

email:

biurolgd@roztoczetomaszowskie.pl


Licznik odwiedzin

Dzisiaj36
Wczoraj45
W tym tygodniu36
W tym miesiącu1294
Łącznie187475
Aktywni już Dzis PDF Drukuj Email
niedziela, 09 września 2018 17:46

Z końcem sierpnia zakończyła się realizacja projektu „ Aktywni już Dziś!” współfinansowanego z   Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  w ramach Poddziałania:  Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Projekt dofinansowany za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania
„Roztocze Tomaszowskie”. Głównym celem projektu „Aktywni już Dziś” było rozwijanie, pobudzanie i wzmacnianie zainteresowań mieszkańców gminy Tarnawatka. Poprzez bogatą ofertę i różne formy zajęć każdy mógł znaleźć dla siebie sposób na spędzenie czasu wolnego. Przeprowadzono Kurs nauki tańca towarzyskiego w którym wzięło udział 30 osób. Zajęcia prowadzone prze choreografa i instruktorkę tańca Panią Gabrielę Kołodziej cieszyły się dużym powodzeniem.  Organizowane były zajęcia sportowe:  Pilates, Fitt Ball, TBC. Skierowane do pełnoletnich mieszkańców gminy. Wzięło w nich udział 20 osób w różnym wieku.

Trener Pani Anna Wójcik każde zajęcia bardzo efektywnie wykorzystywała by uczestnicy nauczyli się odpowiednio ćwiczyć z hantlami czy też  piłkami gimnastycznymi.  Dla osób których pasją jest fotografia przeprowadzono warsztaty fotograficzne „Cztery Pory Roku w Gminie Tarnawatka” w ramach zadania przeprowadzono 24 godzin teorii oraz 24 godziny warsztatów plenerowych dla dwóch grup wiekowych. Warsztaty podsumowano konkursem fotograficznym a laureaci wzięli udział w sesji fotograficznej. Efektem warsztatów jest utworzenie Grupy Fotograficznej która na bieżąco będzie dokumentowała ważne imprezy i wydarzenia w Gminie. W ramach zadania zakupiono aparat fotograficzny. Pasjonaci fotografii pod okiem trenerów- członków Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, uwieczniali  malownicze obrazy Tarnawatki, co zobaczymy na pocztówkach i folderze wydanym w ramach zajęć. .Kolejnym przedsięwzięciem był kurs nauki gry w szachy. Dzięki niemu mamy w gminie małych szachistów którzy naprawdę poczuli sportową rywalizację. Uczestnicy na zakończenie rozegrali turniej a zwycięzca otrzymał zegar do gry w szachy, natomiast wszyscy uczestnicy za udział w kursie otrzymali zaproszenie do Muzeum  "SZACHY ŚWIATA" Zamojskiego Centrum Wystawowego- Kolekcja szachów wpisana została w lutym 2012 r do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości. Kolejne przedsięwzięcie ukierunkowane na edukację mieszkańców to cykl 12 szkoleń z Pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenia przeprowadził wykwalifikowany ratownik medyczny Pan Damian Pępiak na co dzień pracujący w pogotowiu. Zajęcia z nauki udzielania pierwszej pomocy realizowane były we wszystkich szkołach na terenie gminy a także dla Klubów Seniora oraz dla wszystkich mieszkańców gminy  chcących nauczyć się zasad  reagowania w sytuacjach zagrażających życiu drugiego człowieka. OSP w Tarnawatce pozyskało fantoma osoby dorosłej i dziecka które wykorzystano podczas szkoleń.  W lipcu odbył się  Strażacki Piknik sportowy połączony  z zawodami strażackimi. Podczas pikniku odbyły się zawody sportowe z udziałem rodzin, konkursy z zakresu wiedzy o gminie Tarnawatka, Pokaz ratownictwa medycznego i wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

LGD w obiektywie

Produkt tradycyjny

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Ile gmin wchodzi w skład LGD "Roztocze Tomaszowskie"?
Twój e-mail:
Temat:
Pytanie:

Roztocze na Facebooku

LGD 'Roztocze Tomaszowskie'