Kontakt

Lokalna Grupa Działania
"Roztocze Tomaszowskie"

ul. Lwowska 80
II piętro, pokój 11
22-600 Tomaszów Lub.

 

tel./fax: 84 664 63 86

email:

biurolgd@roztoczetomaszowskie.pl


Licznik odwiedzin

Dzisiaj46
Wczoraj54
W tym tygodniu251
W tym miesiącu1217
Łącznie205750
Konsultacje społeczne PDF Drukuj Email
czwartek, 12 marca 2020 17:49

5 marca 2020 r. zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju „Roztocze Tomaszowskie” dotyczące podziału dodatkowych środków przyznanych za efektywną realizację zakładanych wskaźników w okresie 2016-2018, zmiany poziomu wsparcia w ramach rozpoczęcia działalności gospodarczej,  przesunięcia oszczędności związanych z realizacją projektów grantowych,  zwiększenia budżetu na projekty współpracy z 2% na 5% oraz aktualizacji procedur.


W odpowiedzi na ogłoszenie o konsultacjach wpłynęły 54 ankiety. Osoby w nich uczestniczące przyjęły wszystkie propozycje zmian w LSR, tj.:
- wnioskowanie o dodatkowe środki w wysokości 660 tys. zł, z podziałem na podejmowanie działalności gospodarczej  i projekty grantowe, a tym samym wszelkie zmiany w budżecie LSR wynikające z otrzymania dodatkowych środków,
- podniesienie kwoty wsparcia w ramach rozpoczęcia działalności z 50 tys. na 70 tys.,
- podniesienie wskaźników produktu i rezultatu proporcjonalnie do wzrostu liczby wybranych wniosków, które będą finansowane,
- przesunięcia oszczędności związanych z realizacją projektów grantowych,
- zwiększenia budżetu na projekty współpracy z 2% na 5%,
- aktualizacji procedur w zakresie korekty zapisów związanych ze sposobem finansowania projektów grantowych – zmiana refundacji na wyprzedzające finansowanie.


Szczegółowe wyniki konsultacji znajdują się w załączonym Raporcie, który Zarząd skierował do akceptacji przez Walne Zebranie Członków LGD „Roztocze Tomaszowskie”.

 

 

LGD w obiektywie

Produkt tradycyjny

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Ile gmin wchodzi w skład LGD "Roztocze Tomaszowskie"?
Twój e-mail:
Temat:
Pytanie:

Roztocze na Facebooku

LGD 'Roztocze Tomaszowskie'