LGD „Roztocze Tomaszowskie” na Dożynkach Powiatowych PDF Drukuj Email
wtorek, 07 września 2010 18:10

W sierpniu i wrześniu członkowie Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie” wzięli udział w obchodach święta plonów w Dąbrowie, Lubyczy Królewskiej i Bełżcu. Każda z Gmin, będących gospodarzami imprezy, nawet pomimo niesprzyjającej aury, zapewniła jej godną oprawę oraz wiele dodatkowych atrakcji, które sprawiły, że dożynki te na długo pozostaną w pamięci licznie zgromadzonych gości. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym dla lokalnej społeczności wydarzeniu, dodatkowo je ubarwiając.

 

 

Zgodnie z tradycją, każde z obchodów rozpoczynał korowód dożynkowy, podczas którego prezentowano zebrane plony w postaci tradycyjnych wieńców, wzbudzających zachwyt widzów bogactwem barw i form. W tym miejscu podkreślić warto, iż Zarząd LGD ufundował nagrody specjalne, które wręczono autorom najładniejszych wieńców dożynkowych. Po zakończeniu korowodu miała miejsce msza święta połączona z tradycyjnym poświęceniem wieńców i chleba. Nabożeństwo w czasie Dożynek Powiatowych w Bełżcu koncelebrował Jego Ekscelencja Ks. Biskup Wacław Depo. Na część oficjalną składały się wystąpienia Wójtów: Janusza Bałabucha, Jerzego Głąba i Andrzeja Adamka, gospodarzy dożynek, a także licznych gości.

Jako, że impreza dożynkowa powinna mieć charakter hucznego, pełnego radości i zabaw święta, nie mogło zabraknąć licznych programów artystycznych. Swoją twórczość zaprezentowały zarówno Koła Gospodyń Wiejskich, których stoiska były oblegane przez miłośników lokalnych specjałów, jak i liczne zespoły muzyczne i taneczne. Całość dopełniały konkursy i wystawy. Z pewnością każdy gość dożynek znalazł coś dla siebie.

 

Przy naszym stoisku uczestnicy każdej z imprez mogli nie tylko zapoznać się z zasadami funkcjonowania, dotychczasową działalnością i możliwościami uzyskania finansowego wsparcia dla własnych pomysłów, ale i zdobyć wartościowe nagrody (m.in. telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, pamięci pendrive oraz materiały promocyjne) w konkursach z wiedzy o ekologii, Lokalnej Grupie Działania i atrakcjach jej obszaru.

 

Z dumą informujemy, że dzięki naszemu finansowemu wsparciu, Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu mógł dodatkowo wzbogacić uroczystości dożynek powiatowych. W pierwszym z tegorocznych naborów wniosków z zakresu tzw. małych projektów, GOK złożył wniosek o dofinansowanie operacji, polegającej na zakupie nowych strojów dla członkiń KGW i przygotowaniu pełnego regionalnych potraw stołu dla gości

 

 

 

 

 

LGD w obiektywie

Produkt tradycyjny

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Ile gmin wchodzi w skład LGD "Roztocze Tomaszowskie"?
Twój e-mail:
Temat:
Pytanie:

Roztocze na Facebooku

LGD 'Roztocze Tomaszowskie'