Przygotowanie LSR na lata 2021-2027
Konsultacje społeczne PDF Drukuj Email
środa, 14 grudnia 2022 18:30

 
Za nami kolejny etap konsultacji społecznych dotyczących opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na nowy okres programowania PDF Drukuj Email
niedziela, 25 września 2022 20:22

W dniach 12 – 22 września 2022 roku na terenie każdej z gmin członkowskich Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie” zorganizowane zostały spacery badawcze oraz konkursy plastyczne dla dzieci pn „Moja miejscowość za 5 lat – moje marzenia”.
Zadaniem spacerów badawczych było  zbadanie przestrzeni, konkretnych miejsc i elementów wymagających interwencji, zbadanie odczuć, potrzeb badanych osób na temat różnych aspektów przestrzeni.
Uczestnicy konkursu „Moja miejscowość za 5 lat – moje marzenia” mieli namalować wyobrażenie swojej miejscowości w przyszłości (za 5 lat). W ten sposób zobrazowane zostały potrzeby dzieci i ich oczekiwania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spacerów i konkursów za aktywny udział, współpracę i zaangażowanie.  Wspólnie wypracowane wnioski będą ważnym krokiem w budowaniu Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Roztocze Tomaszowskie”.

Przedsięwzięcia zostały zorganizowane w ramach realizacji Planu włączenia społeczności lokalnej w proces przygotowania Strategii.

 
Spacer badawczy PDF Drukuj Email
wtorek, 06 września 2022 16:21

 
Konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
wtorek, 06 września 2022 16:06

 
Konsultacje społeczne LSR dla Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie” na lata 2021- 2027 PDF Drukuj Email
czwartek, 28 lipca 2022 17:03

Za nami pierwszy etap konsultacji społecznych,  dotyczących założeń nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla LGD „Roztocze Tomaszowskie” na lata 2021-2027. W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele sektorów gospodarczego, społecznego, publicznego i mieszkańcy z Gmin Bełżec, Jarczów, Krynice, Lubycza Królewska, Łaszczów, Rachanie, Susiec, Tarnawatka, Telatyn, Tomaszów Lubelski, Tyszowce, Ulhówek oraz Miasta Tomaszów Lubelski.

Konsultacje dotyczyły:

  • wyboru obszarów, które będą objęte analizą potrzeb rozwojowych i potencjału,
  • przeprowadzenia analizy obszaru z uwzględnieniem zagadnień dotyczących innowacyjności, cyfryzacji, środowiska i klimatu a także zmian demograficznych, z uwzględnieniem starzenia się społeczeństwa oraz wyludniania się obszaru planowanego do objęcia LSR,  a także celów strategii, w tym wymiernych celów końcowych dotyczących rezultatów oraz odnośnych planowanych działań, o których mowa w art. 32 ust. 1 lit. c i d rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r.,
  • wypełniania fiszek z pomysłami przedsięwzięć, które mogą być realizowane na obszarze LGD.


Serdecznie dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w spotkaniach.

Więcej…
 
Fiszka projektowa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 lipca 2022 07:04

Szanowni mieszkańcy i reprezentanci instytucji działających na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie”, w związku z trwającymi pracami dotyczącymi budowy nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021–2027, zwracamy się z prośbą o zgłaszanie propozycji działań/projektów jakie chcielibyście Państwo realizować. Jeśli mają Państwo pomysł, który powinniśmy uwzględnić w nowej strategii, prosimy o zawarcie wstępnej informacji na jego temat na niniejszym formularzu i przekazanie go do Biura LGD do 25 lipca 2022 r. (w wersji papierowej bądź elektronicznej). Pracownicy Biura służą pomocą i odpowiadają na pytania dotyczące rodzajów działań, jakie mają szansę na uzyskanie wsparcia w nowym okresie.

•    Fiszka projektowa

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

LGD w obiektywie

Produkt tradycyjny

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Ile gmin wchodzi w skład LGD "Roztocze Tomaszowskie"?
Twój e-mail:
Temat:
Pytanie:

Roztocze na Facebooku

LGD 'Roztocze Tomaszowskie'