Tomaszów Lubelski- wczoraj i dzisiaj PDF Drukuj Email
czwartek, 28 grudnia 2023 07:01

Stowarzyszenie LTM- Lubię To Miasto  realizuje zadanie pn. Organizacja przedsięwzięcia edukacyjno- kulturalnego pn. „Tomaszów Lubelski- wczoraj i dzisiaj”

W ramach zadania, w miesiącu grudniu 2023 r. zorganizowane zostało pierwsze wydarzenie edukacyjno- kulturalne:
pn. Spacer dla 60 uczestników po miejscach, których już nie ma w mieście Tomaszów Lubelski, które obejmowało:
1.  Opracowanie trasy spacerowej obejmującej najciekawsze miejsca w Tomaszowie Lubelskim, które już nie funkcjonują w przestrzeni miejskiej, a dawniej stanowiły ważne funkcje użytkowe lub kulturalne lub rekreacyjne Tomaszowa Lubelskiego lub też zmieniły swoje funkcje użytkowe w stosunku co do pierwotnego przeznaczenia. Minimum 7 punktów.
2. Zorganizowano spacery tematycznego dla 3 grup po 20 uczestników z przewodnikiem szlakiem trasy opracowanej w pkt. 1. Czas spaceru  dla 1 grupy to ok. 2 godziny.
3. Zapewniono każdemu uczestnikowi spacerów prowiant składający się z wody i kanaki (zestaw).

W miesiącu styczniu 2024 odbędzie się druga część zadania pn. Organizacja wystawy tematycznej dla 70 uczestników „Tomaszów Lubelski- wczoraj i dzisiaj” (czas trwania ok. 4  godziny), która będzie obejmowała:
1. Zbiórkę starych fotografii od mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego oraz ich skan. Min. 20 zdjęć
2. Przygotowanie i zakup zestawu aktualnych fotografii miasta Tomaszów Lubelski. Min. 20 zdjęć
3. Przygotowanie wystawy tematycznej dla 50 uczestników pn.  „Tomaszów Lubelski- wczoraj i dzisiaj”. Min. 20 zdjęć lub skanów fotografii archiwalnych Tomaszowa Lubelskiego oraz  min. 20 zdjęć aktualnych zdjęć Tomaszowa Lubelskiego.
4. Przygotowanie 2 stoisk regionalnych:
1) Przygotowanie i prezentacja potraw z produktów regionalnych dla 70 osób. Zapewnienie 70 porcji lokalnego produktu oraz 70 porcji  słodkiej przekąski typu ciasto pieczone.
2) Przygotowanie , dostarczenie i prezentacja rękodzieła artystycznego. Przynajmniej 20 szt. różnych przedmiotów.
4) Zwiedzanie wystawy z komentarzem do zgromadzonych fotografii (1,5 h)
3) Prelekcja na temat „Tomaszów Lubelski- wczoraj i dzisiaj” 1,5 h.

Zadanie pn. Organizacja przedsięwzięcia edukacyjno- kulturalnego pn. „Tomaszów Lubelski- wczoraj i dzisiaj” jest współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt dofinansowany jest za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie Europejski z Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucją Zarządzającą PROW 2014-2020 jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kwota dofinansowania 14 000,00 zł.

 

 

 

LGD w obiektywie

Produkt tradycyjny

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Ile gmin wchodzi w skład LGD "Roztocze Tomaszowskie"?
Twój e-mail:
Temat:
Pytanie:

Roztocze na Facebooku

LGD 'Roztocze Tomaszowskie'