LGD "Roztocze Tomaszowskie" na dożynkach gminnych PDF Drukuj Email
czwartek, 08 września 2011 21:00

W sierpniu tego członkowie Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie” wzięli udział w obchodach gminnych świąt plonów w Ciotuszy Nowej (21 sierpnia), Antoniówce, Brzezinach oraz Siedliskach (wszystkie w dniu 28 sierpnia). Każda z gmin, będących gospodarzami imprezy, zapewniła jej godną oprawę oraz wiele dodatkowych atrakcji, które sprawiły, że dożynki te na długo pozostaną w pamięci licznie zgromadzonych gości. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym dla lokalnej społeczności wydarzeniu, dodatkowo je ubarwiając.

 

Zgodnie z tradycją, każde z obchodów rozpoczynał korowód dożynkowy, podczas którego prezentowano zebrane plony w postaci tradycyjnych wieńców, wzbudzających zachwyt widzów bogactwem barw i form. W tym miejscu podkreślić warto, iż Zarząd LGD ufundował nagrody specjalne, które wręczono autorom najładniejszych wieńców dożynkowych. Na część oficjalną każdej z imprez składały się wystąpienia Wójtów, a także licznych gości.

Jako, że impreza dożynkowa powinna mieć charakter hucznego, pełnego radości i zabaw święta, nie mogło zabraknąć licznych programów artystycznych. Swoją twórczość zaprezentowały zarówno Koła Gospodyń Wiejskich, których stoiska były oblegane przez miłośników lokalnych specjałów, jak i liczne zespoły muzyczne i taneczne. Całość dopełniały konkursy i wystawy. Z pewnością każdy gość dożynek znalazł coś dla siebie.

Przy naszym stoisku uczestnicy każdej z imprez mogli nie tylko zapoznać się z zasadami funkcjonowania, dotychczasową działalnością i możliwościami uzyskania finansowego wsparcia dla własnych pomysłów, ale i zdobyć wartościowe nagrody książkowe w konkursach z wiedzy o ekologii, Lokalnej Grupie Działania i atrakcjach jej obszaru.

 

 

LGD w obiektywie

Produkt tradycyjny

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Ile gmin wchodzi w skład LGD "Roztocze Tomaszowskie"?
Twój e-mail:
Temat:
Pytanie:

Roztocze na Facebooku

LGD 'Roztocze Tomaszowskie'