Ruszyła VIII edycja programu Patriotyzm Jutra PDF Drukuj Email
sobota, 09 stycznia 2016 21:54

Muzeum Historii Polski ogłasza VIII edycję ogólnopolskiego programu „Patriotyzm Jutra”. O dotacje na realizację projektów z zakresu edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury z całej Polski. W tegorocznej edycji  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ten cel przeznaczy 4 mln zł, czyli dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.  Nabór wniosków potrwa do 7 lutego 2016 r.

"Patriotyzm Jutra" to ogólnopolski program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Promowane są projekty, które pokazują historię w sposób ciekawy, nowatorski i angażujący. Program, który powstał w 2006 roku, prowadzony jest przez Muzeum Historii Polski od 2009 roku. W tym okresie MHP rozdysponowało 12 milionów złotych.
W Programie mogą brać udział wszystkie stowarzyszenia, fundacje, biblioteki, domy kultury i muzea regionalne z całej Polski. W tym roku została zwiększona maksymalna kwota dofinansowania  ̶  w ramach programu przyznane zostaną dotacje w wysokości od 5 do 70 tys. zł.

Aby złożyć wniosek, należy zalogować się pod adresem: https://formularze.patriotyzmjutra.pl/

W ubiegłorocznej edycji programu Muzeum dofinansowało 120 projektów poświęconych bardzo różnorodnym dziedzinom historii: historii politycznej, gospodarczej, historii nauki i techniki, a także historii społecznej, historii życia codziennego. Wiele projektów związanych było z upamiętnieniem wydarzeń, których rocznice obchodzone były w ubiegłym roku (zakończenie II wojny światowej, powojenne migracje i przesiedlenia, rok Jana Długosza). Zdecydowana większość wybranych projektów związana była z prezentacją historii lokalnej i lokalnego dziedzictwa.
Wśród wybranych pomysłów odnaleźć można projekty oparte na organizacji warsztatów, gier miejskich, spacerów, happeningów, spektakli, kampanii społecznych, konkursów, nagrodzono także projekty realizowane w ramach tzw. archiwistyki społecznej i historii mówionej oraz liczne projekty wystawiennicze i wydawnicze, zarówno tradycyjne, jak i te realizowane w ramach projektów internetowych  ̶  wirtualnych wystaw i multimedialnych pakietów edukacyjnych.

Źródło i więcej informacji: http://muzhp.pl

 

LGD w obiektywie

Produkt tradycyjny

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Ile gmin wchodzi w skład LGD "Roztocze Tomaszowskie"?
Twój e-mail:
Temat:
Pytanie:

Roztocze na Facebooku

LGD 'Roztocze Tomaszowskie'