3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, Polska Cyfrowa PDF Drukuj Email
niedziela, 13 marca 2016 18:38

Informacje o naborze


Termin rozstrzygnięcia konkursu
sierpień 2016

Miejsce składania wniosków
Centrum Projektów Polska Cyfrowa


ul. Syreny 23
01-150 Warszawa
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 16.15.

Sposób składania wniosków


Do przygotowania wniosku o dofinansowanie będzie służył elektroniczny formularz wniosków zamieszczony na platformie ePUAP. Wnioskodawca będzie mógł złożyć wniosek o dofinansowanie w formie elektronicznej lub w formie papierowej, zgodnie z instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie, stanowiącą jeden z załączników do Regulaminu konkursu.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?


Wnioskodawcą może być organizacja pozarządowa, która w realizację projektu będzie mogła zaangażować również:
•    JST na poziomie gminy, w formie podmiotów upoważnionych do ponoszenia wydatków, zgodnie z zawartym z organizacją pozarządową porozumieniem
•    inne organizacje pozarządowe, JST (inne niż na poziomie gminy) oraz ich związki i stowarzyszenia, instytucje prowadzące działalność w zakresie uniwersytetów trzeciego wieku, występujące w formie partnerów

Na co można otrzymać dofinansowanie?


Działania szkoleniowe ukierunkowane na rozwój kompetencji cyfrowych.
W celu uzyskania najbardziej efektywnego rezultatu ww. działań, możliwe będzie wykorzystanie innych aniżeli stacjonarne kursy i szkolenia form przekazywania wiedzy, które będą integrować oraz angażować ich uczestników, wykorzystując przy tym dostępne narzędzia TIK. W tym kontekście, dopuszczalne są projekty kompleksowe, łączące różnorodne formy dotarcia do ostatecznego odbiorcy.
Zakłada się możliwość realizacji projektów parasolowych, tj. projektów, na których realizację została przyznana dotacja i które są wdrażane poprzez mikroprojekty (określone części projektu parasolowego). W projekcie parasolowym występuje jeden partner wiodący (wnioskodawca), partnerzy mikroprojektów oraz partnerzy uczestniczący. Wszystkie działania mikroprojektów w ramach projektu parasolowego mają łącznie tworzyć jeden spójny projekt i służyć osiągnięciu wspólnego celu.

Kryteria wyboru projektów


Ocena wniosków będzie dokonywana w oparciu o kryteria wyboru zatwierdzone przez Komitet Monitorujący POPC. Aby wniosek mógł zostać pozytywnie oceniony musi spełniać wszystkie kryteria formalne, wszystkie kryteria merytoryczne obligatoryjne oraz podczas oceny merytorycznej punktowanej spełniać kryteria, dla których wyznaczono minimalny limit punktów koniecznych do zdobycia oraz uzyskać poziom punktów uprawniający do wsparcia w ramach dostępnego limitu środków stanowiący nie mniej niż 60 % możliwych do uzyskania punktów.


Finanse


Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu
Maksymalne dofinansowanie wynosi 93% wydatków kwalifikowanych projektu, z czego 84,63% stanowią środki UE (EFRR) a 8,37% to współfinansowanie krajowe z budżetu państwa.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
75 000 000 PLN

Źródło i więcej informacji: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl

 

LGD w obiektywie

Produkt tradycyjny

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Ile gmin wchodzi w skład LGD "Roztocze Tomaszowskie"?
Twój e-mail:
Temat:
Pytanie:

Roztocze na Facebooku

LGD 'Roztocze Tomaszowskie'